Ocalić od zapomnienia...

Mamy porozumienie!

.

     Niektórzy uznają liczbę „13” za pechową, przynoszącą niepowodzenia. Ale dla nas, zaangażowanych w działania zmierzające do zachowania pamiątek harcerskich dla przyszłości liczba „13” ma pozytywny wydźwięk. Właśnie 13 stycznia 2021 roku nastąpiło długo oczekiwane podpisanie porozumienia między Komendą Karkonoskiego Hufca ZHP a Archiwum Państwowym we Wrocławiu – Oddział w Jeleniej Górze o współpracy w zakresie gromadzenia dokumentów, wydawnictw, umundurowania, fotografii i innych obiektów harcerskich powstałych w przeszłości, a stanowiących elementy historii Związku Harcerstwa Polskiego w Jeleniej Górze, Kotlinie Jeleniogórskiej i, szerzej,  na Dolnym Śląsku. Podpisanie tego dokumentu nastąpiło w gabinecie Kierownika Oddziału Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze, a jego sygnatariuszami byli: hm. Robert Zapora – Komendant Karkonoskiego Hufca ZHP, phm. Magdalena Załoga – członkini Komendy Karkonoskiego Hufca ZHP, mgr Ivo Łaborewicz _ Kierownik Oddziału Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze (w „cywilu” - pwd.) i hm. Janusz Milewski – Przewodniczący Komisji Historycznej Karkonoskiego Hufca ZHP. W ten sposób został zakończony długi proces nadawania działalności Komisji Historycznej ram prawnych, organizacyjnych i lokalowych. Komisja Historyczna uzyskała opiekę merytoryczną i organizacyjną ze strony Archiwum oraz lokal w Archiwum Państwowym w Jeleniej Górze do gromadzenia i przechowywania wszelkich pozyskanych harcerskich artefaktów. Wszelkie pozyskiwane i gromadzone przez nas, dzięki życzliwości  i wspaniałomyślności dawnych harcerzy i instruktorów oraz przyjaciół harcerstwa, dowody i pamiątki harcerskiej działalności znalazły bezpieczną i życzliwą przystań. Wszyscy nasi przyjaciele i ofiarodawcy mogą być w ten sposób pewni, że harcerska działalność na tym terenie nie zostanie zapomniana i pozostanie w pamięci mieszkańców tych terenów.

 

    Miejmy też w pamięci to, że żadna działalność nie może obyć się bez wsparcia finansowego. Apelujemy do instruktorów i naszych przyjaciół o pamięć podczas sporządzania zeznań podatkowych za 2020 rok i przekazaniu 1% należnego podatku na rzecz naszej Komisji. Miejmy na uwadze, że ten 1% to nie jest darowizna (!), lecz prawo do zadysponowania fragmentem przekazywanego podatku na rzecz państwa. Wybierając w stosownym punkcie zeznania podatkowego organizację do przekazania 1% wybierzcie Chorągiew Dolnośląską, a w drugim wierszu Hufiec Karkonoski i koniecznie dopiszcie - „Komisja Historyczna”! W ten sposób wspomożecie naszą działalność. 

                                                                                                                                         

                                                                                                             Janusz Milewski

Dyskusja przedzjazdowa -co Ty na to!

Odezwał się do nas dh.hm.Józef Pawłowski i zabrał głos w...
13. 06. 2021 Andrzej Gawłowski
Read more

Seniorzy ZHP pozdrawiają

02. 04. 2021 Andrzej Gawłowski
Read more

Moja kronika -Jest znalazła się!

Już jest! Poniżej trochę fotek z "mojej "kroniki która już jest...
20. 03. 2021 Andrzej Gawłowski
Read more

Takie tam wspominki!

Do naszych zbiorów dotarło fajne historyczne zdjęcie z 1975r z...
18. 02. 2021 Andrzej Gawłowski
Read more

Kolejne plakietki do naszego zbioru

Dzisiaj do naszego zbioru dołczyło kilka plakietek z okresu gdy...
06. 02. 2021 Andrzej Gawłowski
Read more

Odszedł na wieczną wartę!

    6 lutego o 12.30 pożegnaliśmy na cmentarzu w Jeleniej Górze...
30. 01. 2021 Andrzej Gawłowski
Read more

Mamy porozumienie!

     Niektórzy uznają liczbę „13” za pechową, przynoszącą niepowodzenia. Ale...
16. 01. 2021 Janusz Milewski
Read more

Nowy rok tuż tuż

 Kolejny rok za nami.Lubimy się dzielić wspomnieniami i doświadczeniami.Jesteśmy otwarci...
15. 12. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Miła niespodzianka

Dzisiaj rano tj.24.11.2020r listonosz przyniósł mi harcerską pocztę.A w kopercie...
24. 11. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Oni robią to tak!

 W działaniach naszej Komisji Historycznej pomagają różni ludzie.I my też...
19. 11. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Jurek pamiętamy!

Przeglądam różne fotki i znalazłem kilka które związane są z...
18. 11. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Mam ślad

Wczoraj wieczorem zadzwonił do mnie tato mojego przyjaciela Bohdan Kudraszew.Stwierdził...
17. 11. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Ostatnie pożegnanie!

Informowałem wcześniej o śmierci dh.Jerzego Gruszki.Teraz już wiemy uroczystość pożegnania...
10. 11. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Karty z kroniki 82

Dzisiaj wraz z wieloma artefaktami które dotarły z Karkonoskiego Hufca...
09. 11. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Dh.Andrzeju dziękujemy!

Do naszych zbiorów dotarło kilka wspaniałych artefaktów od dh.hm.Andrzeja Biry.Są...
09. 11. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

hm.Pl Jerzy Gruszka

Dotarła do mnie dzisiaj smutna informacja.Wczoraj w szpitalu w Legnicy...
07. 11. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Kartki z 75 lecia!

        Na wstępie z okazji 75-lecia istnienia naszego Hufca życzymy...
04. 11. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Kolejna zdobycz!

W odpowiedzi na nasz apel zadzwonił do mnie hm.Pl Józef...
16. 10. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Złoty Rzepiór

Kolejny ciekawy eksponat do naszego zbioru.Tym razem jest to "Złoty...
15. 10. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

To już 75 lat !

Druhny i Druhowie! Zbliża się 75 rocznica powstania Jeleniogórskiego Hufca Związku...
14. 10. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Pierwszy rozkaz

  Wczoraj zwrócił się do mnie z dh.Sławomir Waś z Dzierżoniowa ...
13. 10. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Pracowitym sprzyja szczęście!

9.10.2020r do naszych zbiorów dołączył sztandar XLIX Szczepu Drużyn im.Stefana...
09. 10. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Sztandar Gminnego Związku Drużyn Mysłakowice w naszych zbiorach

30 września 2020r przedstawiciele Komisji historycznej Karkonoskiego Hufca ZHP -...
30. 09. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Stało się faktem!

Nasze zabiegi o akceptację stopni instruktorskich zakończyły się powodzeniem.Treść wyciągu...
26. 09. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Ciekawa kronika

Do komisji Historycznej Karkonoskiego Hufca ZHP dotarła ciekawa kronika harcerska.Poniżej...
07. 09. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Jak wyłączyć pliki cookie?

Drogi użytkowniku Internetu,

Wiele stron internetowych zapisuje na Twoim komputerze, a dokładniej w schowku konkretnej przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Chrome i inne) na Twoim koncie użytkownika komputera lub telefonu, na którym łączysz się z Siecią, tzw. pliki cookie.

Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Dzięki nim zapamiętywane są Twoje indywidualne ustawienia i dzięki nim możesz się zalogować do swojej poczty.

Autorzy stron internetowych wiedzą dzięki nim, jak wielu użytkowników do nich zagląda i co konkretnie czytają, a co obchodzą z daleka.

Informacje zbierane przy użyciu plików cookie mogą też służyć do zbierania informacji o Tobie w celach handlowych. Np. jeżeli często wchodzisz na strony o książkach, będziesz widział więcej reklam księgarni.

Na szczęście, jeżeli uważasz, że obecność plików cookie narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki.

W przeglądarce Mozilla Firefox

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje" i w nich zakładkę "Prywatność".

Przeglądarka daje Ci możliwość zaznaczenia, że nie chcesz być śledzony w ogóle albo usunięcia pojedynczych ciasteczek poszczególnych witryn.

W przeglądarce Microsoft Internet Explorer

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje internetowe" i w nich zakładkę "Prywatność".

Specjalnym suwakiem możesz regulować ogólny poziom prywatności albo przyciskiem "Witryny" zarządzać ustawieniami poszczególnych serwisów internetowych.

W przeglądarce Google Chrome

W menu ukrytym pod trzema poziomymi kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki wybierz "Narzędzia" a potem "Wyczyść dane przeglądania...". Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, znajduje się tam link "Więcej informacji", który prowadzi do szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.

W przeglądarce Opera

Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórz menu i wybierz w nim "Ustawienia" i dalej "Wyczyść historię przeglądania...".

Oprócz możliwości skasowania już ustawionych plików cookie, jest tam też przycisk "Zarządzaj ciasteczkami..." prowadzący do bardziej zaawansowanych opcji dla poszczególnych witryn.

W przeglądarce Apple Safari

W menu "Safari" wybierz "Preferencje" i w nich zakładkę "Prywatność". Znajdziesz w niej liczne opcje dotyczące plików cookie.

W telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach mobilnych

Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z opcjami prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia mobilnego.