Ocalić od zapomnienia...

Wyprawy polarne

.

Dla tych którym historia harcerstwa jest bliska i cenna prezentujemy  na prośbę dh.Andrzeja Gawłowskiego w załączeniu mój artykuł opublikowany w "Harcerstwie" 1979 nr 12 pn. "Wyprawy Polarne" (pomysł nie opatentowany), który jednoznacznie udowadnia, że wyprawy polarne powstały 40 lat temu! I niech nikt nie odkrywa Ameryki i sobie niech nie przypisuje zasług. Wyprawy zostały wymyślone przez dwóch facetów: Janusza Milewskiego (Kierownika Wydziału HSPS Komendy Chorągwi Jeleniogórskiej ZHP) i Krzysztofa Kaczmarka (Kierownika Wydziału Zuchowego Komendy Chorągwi Jeleniogórskiej ZHP) podczas jazdy autobusem MZK na trasie Jelenia Góra Zabobrze - Jelenia Góra Cieplice. Wydatnej pomocy w konstruowaniu programu Wypraw udzieliła Danuta Sitek (Kierownik Wydziału Harcerskiego Komendy Chorągwi Jeleniogórskiej ZHP).

 

 

 

 

 

Kultura harcerska w regionie

Kolejne zapiski z działalności Jeleniogórskiej Chorągwi zhp . Zbiór publikowanych...
01. 08. 2019 Janusz Milewski
Read more

Wyprawy polarne

Dla tych którym historia harcerstwa jest bliska i cenna prezentujemy ...
17. 07. 2019 Janusz Milewski
Read more

Spotkanie instruktorów Jeleniogórskiej Komendy Chorągwi

21 czerwca w Łomnicy odbyło się spotkanie byłych komendantów chorągwi...
21. 06. 2019 Andrzej Gawłowski
Read more

Jan Kiełbowski w fotkach

                 
13. 06. 2019 Andrzej Gawłowski
Read more

Rozwiązanie JKCH

Chorągiew Dolnośląska współcześnie   17 grudnia 1991 – Naczelnik ZHP podejmuję decyzję...
13. 02. 2019 Andrzej Gawłowski
Read more

Chorągiew Jeleniogórska i jej Komendanci

1 czerwca 1975 – w związku z nowym podziałem administracyjnym...
13. 02. 2019 Andrzej Gawłowski
Read more

Jak powstała Chorągiew Dolnośląska

,Czytamy i wyciągamy wnioski , Komendantka obozu w Kliczkowie - druhna  Danuta...
25. 01. 2019 Adam Solarz
Read more

Komendanci Chorągwi

Komendanci Chorągwi                                                                   Harcerzy  Sobolewski Kazimierz  26.11.1945-15.09.1948  fot  Szopa Ludwik  15.09.1948-01.12.1948 Harcerek   Moździerzówna Weronika  02.10.1945-31.01.1947  Tomaszewska Wanda  31.12.1947- 01.12.1948 Połączona Szopa Ludwik   01.12.1948-01.04.1949 Ciapa...
11. 01. 2019 Adam Solarz
Read more

Odwiedza nas 154 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Jak wyłączyć pliki cookie?

Drogi użytkowniku Internetu,

Wiele stron internetowych zapisuje na Twoim komputerze, a dokładniej w schowku konkretnej przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Chrome i inne) na Twoim koncie użytkownika komputera lub telefonu, na którym łączysz się z Siecią, tzw. pliki cookie.

Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Dzięki nim zapamiętywane są Twoje indywidualne ustawienia i dzięki nim możesz się zalogować do swojej poczty.

Autorzy stron internetowych wiedzą dzięki nim, jak wielu użytkowników do nich zagląda i co konkretnie czytają, a co obchodzą z daleka.

Informacje zbierane przy użyciu plików cookie mogą też służyć do zbierania informacji o Tobie w celach handlowych. Np. jeżeli często wchodzisz na strony o książkach, będziesz widział więcej reklam księgarni.

Na szczęście, jeżeli uważasz, że obecność plików cookie narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki.

W przeglądarce Mozilla Firefox

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje" i w nich zakładkę "Prywatność".

Przeglądarka daje Ci możliwość zaznaczenia, że nie chcesz być śledzony w ogóle albo usunięcia pojedynczych ciasteczek poszczególnych witryn.

W przeglądarce Microsoft Internet Explorer

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje internetowe" i w nich zakładkę "Prywatność".

Specjalnym suwakiem możesz regulować ogólny poziom prywatności albo przyciskiem "Witryny" zarządzać ustawieniami poszczególnych serwisów internetowych.

W przeglądarce Google Chrome

W menu ukrytym pod trzema poziomymi kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki wybierz "Narzędzia" a potem "Wyczyść dane przeglądania...". Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, znajduje się tam link "Więcej informacji", który prowadzi do szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.

W przeglądarce Opera

Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórz menu i wybierz w nim "Ustawienia" i dalej "Wyczyść historię przeglądania...".

Oprócz możliwości skasowania już ustawionych plików cookie, jest tam też przycisk "Zarządzaj ciasteczkami..." prowadzący do bardziej zaawansowanych opcji dla poszczególnych witryn.

W przeglądarce Apple Safari

W menu "Safari" wybierz "Preferencje" i w nich zakładkę "Prywatność". Znajdziesz w niej liczne opcje dotyczące plików cookie.

W telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach mobilnych

Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z opcjami prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia mobilnego.