Ankieta instruktorska!
Tak jak już wielokrotnie pisałem uprzejmie proszę o kontakt instruktorski ze mną i Komisją Historyczną Karkonoskiego Hufca ZHP.Drogi czytelniku by ocalić od zapomnienia i nie pominąc ciebie uprzejmie proszę o wypełnienie załączonej ankiety i przesłanie jej na mój adres lub proszę o telefon a podjadę lub odbiorę w umówionym miejscu.Jestem na ciąglym etapie pisania Leksykonu naszego hufca którego brudnopis 1 strony publikuję i od czasu do czasu kilka slów o kolejnych instruktorach.Niemniej chciałbym pisać i publikować wasze historie - udokumentowane!- a nie tylko opowiedziane.
Leksykon hufca
L E K S Y K O N
JELENIOGÓRSKIEGO HUFCA ZHP im. Bohaterskich Lotników Polskich
Współpraca:
- hm Pl. Adam Solarz
- hm.Danuta Sitek
- hm. Janusz Milewski
- hm. Janusz Turakiewicz
- hm. Andrzej Gawłowski
- hm Pl Jan Kiełbowski
- hm Pl Jerzy Gruszka
„Leksykon” jest próbą ocalenia od zapomnienia części dorobku harcerstwa w Jeleniej Górze. Próbą, gdyż nie ostały się archiwa hufca i chorągwi – sprawozdania, meldunki, programy akcji, rejestry instruktorów… Cały czas szukamy by ocalić od zapomnienia.
Oczekiwałem, że uda się je w części zastąpić szerszym udziałem instruktorów w udokumentowaniu działalności ogniw hufca. Mając świadomość braku wielu haseł i niepełnego ujęcia innych, myślę jednak, że „Leksykon”, choć w skromnym wymiarze, jest świadectwem życia harcerskiego w hufcu. Być może stanie się początkiem szerszego i bardziej kompletnego opracowania.
hm. Andrzej Gawłowski
Druhny i Druhowie tworzący Leksykon starali się ujmować w pewnym zakresie historię harcerstwa w naszym mieście i okolicznych gminach – bez komentarzy i emocjonalnych zabarwień w tekście – tak, aby przemawiały tylko fakty. Autorzy Leksykonu Hufca, bo o nich mowa, musieli się wykazać ogromną cierpliwością, uporem, a nierzadko i odpornością na ludzką obojętność. Dotarcie do wielu materiałów i świadków dawnych wydarzeń okazało się bardzo trudne i czasem niemożliwe. Nie chcę powielać słów wstępu autora, który w pełni ustosunkował się do osiągniętej formy i treści jaką udało mu się zawrzeć w leksykonie, pragnę jedynie podziękować druhowi Adamowi Solarzowi, Danusi Sitek, Januszowi Milewskiemu, Januszowi Turakiewiczowi, Jerzemu Gruszce, Janowi Kiełbowskiemu i wielu współpracującym z nami osobom za przekazanie nam skarbnicy podstawowej wiedzy o minionych latach hufca ZHP w Jeleniej Górze. Dla wielu instruktorów i rodziców będzie to jedyna możliwość poznania czegoś więcej niż obecnego kształtu swojego hufca i miasta, będą mogli się dowiedzieć, że to, co dzisiaj jest ich udziałem i własnością, kiedyś również istniało i dawało radość dużej rzeszy zuchów, harcerzy i instruktorów oraz wszystkim ludziom ceniącym harcerstwo. Posługujcie się nim w waszej codziennej pracy wychowawczej, aby świadomie kształtować młode pokolenie jeleniogórskich harcerzy.
cdn...
Poniżej ankieta- możesz sam napisać i udokumentować swoją historię lub wypełnić ankietę - proszę
(Propozycja -ankieta w punktach do wypełnienia )
Komisja Historyczna Karkonoskiego Hufca ZHP zaprasza do wypełnienia ankiety a raczej napisania kilku słów o sobie i swojej działalności w ZHP
- Nazwisko i imię………………………………………………………………………..
- Stopień Harcerski lub instruktorski………………………………………… nr i data rozkazu nadania…………………………………………….
- Data i miejsce złożenia zobowiązania instruktorskiego
…………………………………………………………….
4.Pełnione funkcje ZHP
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
5.Należałem do drużyny (nr i nazwa)……………………………………………………………………………………………oraz miejscowość………………………………………………………………………………………………………..
6.Napisz czym zajmowałeś się w ZHP……………………………………………………………………………………………..
7.Jaką chwilę, imprezę w ZHP zapamiętałeś najbardziej( opisz w kilku zdaniach)………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
8.Kto był dla ciebie wzorem harcerza/instruktora w twoim środowisku i dlaczego( opisz w kilku zdaniach
9. Mam w swoich zbiorach różne artefakty które chcę, mogę udostępnić, przekazać do zbiorów komisji historycznej
A po wszystkim, chwili zadumy i poszperania w dokumentach wypełnij ankietę i prześlij na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mój kontakt: Nazwisko i imię…………………………………………………………….
Tel…………………………………………………………………
Adres:……………………………………………………………………
Adres email……………………………………………………………..
Moje propozycje dla KHKHZHP……………………………………………………………………………………………………
Jednocześnie wyrażam zgodę na publikację załączonych dokumentów i fotografii przez inicjatorów akcji Ocalić od zapomnienia.
Czytelny podpis: