Ocalić od zapomnienia...

Smutne wieści

.

 

Dotarły do nas smutne informacje o instruktorach którzy odeszli na "wieczną wartę" ku pamięci informuję:

W dniu 30 kwietnia 2019 roku odszedł zasłużony specjalista kształcenia i doskonalenia kadr, instruktor związany z harcerstwem w czasach szczególnie trudnych

i wymagających niezwykłej rzetelności i oddania

 

DRUH

Włodzimierz Kosmala

 

(1931 – 2019)

harcmistrz Związku Harcerstwa Polskiego

Rozpoczynał swoją działalność w Lubelskiej Chorągwi Harcerzy na trenie Hufca Puławy, w latach powojennych, od pierwszych dni podejmując wysiłki dla reaktywowania Związku, a później ocalenia wartości harcerskich w trudnych czasach przemian ustrojowych, angażując się w pracę Organizacji Harcerskiej Związku Młodzieży Polskiej i Organizacji Harcerskiej Polski Ludowej. Od pierwszych dni po przełomie październikowym pełnił obowiązki komendanta Chorągwi Stołecznej Harcerstwa, inicjując kształcenie kadry instruktorskiej na wszystkich szczeblach organizacji jako członek władz naczelnych oraz komendant Ośrodka Harcerskiego w Chorzowie i Centralnego Ośrodka Kształcenia Kadr w Warszawie. W latach 1967–1990 był kierownikiem działu i głównym specjalistą w Centralnym Ośrodku Doskonalenia Kadr Kierowniczych. Ma zasłużone miejsce we wprowadzaniu nowoczesnych metod kształcenia instruktorów. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym i Srebrnym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.

Pożegnanie Zmarłego mszą świętą żałobną odbędzie się 7 maja (wtorek), o godz. 13.30, w kościele św. Dominika, przy ul. Dominikańskiej 2 w Warszawie. Pogrzeb Zmarłego będzie miał miejsce na Cmentarzu Komunalnym w Będzinie, przy ul. 27 stycznia w środę, 8 maja, o godz. 14.00 .

Cześć Jego pamięci!

Uczestnicy Harcerskich Spotkań po Latach

w Miedzeszynie

oraz

Odeszła na wieczną wartę!

W dniu 21 lipca 2020 roku, w wieku 82 lat,...
23. 07. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Ubywa nas !

Dotarła do nas smutna wiadomość! W 91. roku życia, 7 maja...
10. 05. 2020 Andrzej Gawłowski
Read more

Dh.Ania Kokotowska odeszła na wieczną wartę!

Z wielkim żalem i smutkiem informuję,że po ciężkiej chorobie odeszła...
28. 11. 2019 Andrzej Gawłowski
Read more

Pamięć

01. 11. 2019 Jan Kiełbowski
Read more

Henryk odszedł na wieczną wartę!

Z żalem informuję że krąg instruktorów seniorów jeleniogórskiego hufca zhp...
07. 06. 2019 Andrzej Gawłowski
Read more

Smutne wieści

  Dotarły do nas smutne informacje o instruktorach którzy odeszli na...
07. 05. 2019 Andrzej Gawłowski
Read more

Jan Cikorski odszedł na wieczną wartę!

Smutna wiadomość o śmierci harcmistrza Jana Cikorskiego dotarła do nas...
08. 03. 2019 Andrzej Gawłowski
Read more

Harcmistrz Adam Kiewicz

W środę 16 stycznia w czekoladziarni w Jeleniej Górze Zespół...
25. 01. 2019 Andrzej Gawłowski
Read more

Wilnianie

Wilnianie w harcerstwie Na postawie Słownika biograficznego instruktorów harcerskich Dolnego...
20. 01. 2019 Andrzej Gawłowski
Read more

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Jak wyłączyć pliki cookie?

Drogi użytkowniku Internetu,

Wiele stron internetowych zapisuje na Twoim komputerze, a dokładniej w schowku konkretnej przeglądarki (Firefox, Internet Explorer, Chrome i inne) na Twoim koncie użytkownika komputera lub telefonu, na którym łączysz się z Siecią, tzw. pliki cookie.

Zazwyczaj pliki cookie są bardzo pożyteczne. Dzięki nim zapamiętywane są Twoje indywidualne ustawienia i dzięki nim możesz się zalogować do swojej poczty.

Autorzy stron internetowych wiedzą dzięki nim, jak wielu użytkowników do nich zagląda i co konkretnie czytają, a co obchodzą z daleka.

Informacje zbierane przy użyciu plików cookie mogą też służyć do zbierania informacji o Tobie w celach handlowych. Np. jeżeli często wchodzisz na strony o książkach, będziesz widział więcej reklam księgarni.

Na szczęście, jeżeli uważasz, że obecność plików cookie narusza Twoją prywatność, możesz w każdej chwili je wyłączyć albo dla konkretnej witryny albo w ogóle dla wszystkich połączeń z Twojej przeglądarki.

W przeglądarce Mozilla Firefox

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje" i w nich zakładkę "Prywatność".

Przeglądarka daje Ci możliwość zaznaczenia, że nie chcesz być śledzony w ogóle albo usunięcia pojedynczych ciasteczek poszczególnych witryn.

W przeglądarce Microsoft Internet Explorer

W menu "Narzędzia" wybierz "Opcje internetowe" i w nich zakładkę "Prywatność".

Specjalnym suwakiem możesz regulować ogólny poziom prywatności albo przyciskiem "Witryny" zarządzać ustawieniami poszczególnych serwisów internetowych.

W przeglądarce Google Chrome

W menu ukrytym pod trzema poziomymi kreseczkami w prawym górnym rogu przeglądarki wybierz "Narzędzia" a potem "Wyczyść dane przeglądania...". Oprócz możliwości czyszczenia plików cookie, znajduje się tam link "Więcej informacji", który prowadzi do szczegółowego opisu funkcji prywatności przeglądarki.

W przeglądarce Opera

Przyciskiem "Opera" w lewym górnym rogu otwórz menu i wybierz w nim "Ustawienia" i dalej "Wyczyść historię przeglądania...".

Oprócz możliwości skasowania już ustawionych plików cookie, jest tam też przycisk "Zarządzaj ciasteczkami..." prowadzący do bardziej zaawansowanych opcji dla poszczególnych witryn.

W przeglądarce Apple Safari

W menu "Safari" wybierz "Preferencje" i w nich zakładkę "Prywatność". Znajdziesz w niej liczne opcje dotyczące plików cookie.

W telefonach komórkowych, tabletach i innych urządzeniach mobilnych

Każdy model telefonu może tę funkcję obsługiwać w inny sposób. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z opcjami prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia mobilnego.